Praca u bukmachera – ile można zarobić pieniędzy?

Data:

Praca u bukmachera to od długiego czasu było Twoje marzenie? Teraz chcesz zrobić coś konkretnego w tym właśnie kierunku? Na pewno praca w firmach bukmacherskich jest bardzo ciekawa i można zarobić dobre pieniądze. Nie można narzekać na nudę, bo praktycznie zawsze sporo się dzieje… Czy jednak każdy nadaje się do pracy np. przy wystawianiu kursów i monitorowaniu sytuacji na rynku live? Sprawdź, co jest potrzebne, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki. Dzięki temu dowiesz się, czy rzeczywiście warto ubiegać się o konkretne stanowisko.

praca u bukmachera
Praca u bukmachera – ile można zarobić pieniędzy?

Doskonała znajomość sportu i specyfiki zakładów bukmacherskich

Od razu można napisać, że nie wszystkie osoby będą mogły skutecznie, z uśmiechem na ustach wykonywać pracę w roli analityka bukmacherskiego. Jakie są tutaj niezbędne wymagania? M.in. konieczna jest świetna znajomość danego sportu. Często w nowoczesnych firmach bukmacherskich dzieje się tak, że dana osoba odpowiada za jedną dyscyplinę. Chodzi o to, by był to naprawdę ekspert z prawdziwego zdarzenia. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy wiedzieć, że np. Manchester City to najlepsza ekipa w Anglii, a Real Madryt ma największe szanse na mistrzostwo w La Liga itp. To jednak stanowczo za mało. Wiedza powinna być bardzo duża. Trzeba znać nie tylko podstawowe aspekty, ale także te o wiele bardziej zaawansowane. Oczywiście, przydaje się tutaj wiedza także na tematy stricte bukmacherskie. Osoby wystawiające kursy muszą mieć pojęcie, jak to wszystko działa w praktyce. Dla eksperta takie zagadnienia, jak over, handicap itd. nie stanowią żadnej tajemnicy.

Czym jeszcze zajmuje się fachowiec? Dobry analityk bukmacherski odpowiada m.in. za ocenę ryzyka. Decyduje np. o tym, jakie są limity na poszczególne rynki, czy na kupony od konkretnego gracza. Łatwo domyślić się, że największą wartość dla firm bukmacherskich stanowią takie osoby, dzięki którym te podmioty mogą jak najwięcej zarabiać. Bez dobrej znajomości sportu oraz zakładów bukmacherskich (od tak zwanej „kuchni”) trudno jest zatem wykonywać z powodzeniem obowiązki na takim stanowisku.

sts oferta bonusów
Aktualna oferta darmowych bonusów zakładach STS online

Przydają się umiejętności matematyczne i językowe

Dobrze byłoby posiadać kwalifikacje także z tych działów. Dlaczego? Zadaniem analityka bukmacherskiego jest m.in. wystawianie kursów. Biorąc pod uwagę wydarzenia przedmeczowe oraz live. Oczywiście, zakres obowiązków może różnić się w zależności od danej firmy działającej w tej branży. Coraz częściej można jednak zaobserwować, że praca jest bardzo różnorodna. Na pewno analityk bukmacherski musi wiedzieć, na czym polega np. rachunek prawdopodobieństwa. Dlaczego? Należy zaznaczyć, że profesjonalny analityk firmy bukmacherskiej za pomocą tego zagadnienia jest bowiem w stanie oszacować procentowe szanse na zwycięstwo konkretnego zawodnika albo drużyny.

To nie wszystko. Na tym bazuje się potem już w czasie tworzenia ostatecznych kursów, które muszą uwzględniać także np. marże na poszczególne rynki itd. Obecnie coraz częściej w najlepszych firmach bukmacherskich pracują osoby z rozmaitych krajów. Dlatego nie obejdzie się bez znajomości języka. Angielski jest tutaj szczególnie przydatny. Na pewno dobrze byłoby nim władać minimum w stopniu komunikatywnym. Warto bowiem wiedzieć, że analityk bukmacherski musi współpracować z członkami innych działów. A to bez odpowiedniej komunikacji (także tej pisemnej) nie jest niestety w ogóle możliwe…

Umiejętność pracy pod presją czasu

Dobry analityk bukmacherski wie, jak sobie z tym faktem poradzić. Jeśli zastanawiasz się nad pracowaniem w takiej roli, to musisz przemyśleć, czy to nie będzie dla Ciebie stanowiło problemu. Oczywiście, wykonywanie zadań na tym stanowisku jest generalnie ciekawe (chociaż po kilku, kilkunastu latach wszystko może się znudzić) i pozwala zarabiać godne pieniądze, jak na realia panujące w naszym kraju. Coś jednak za coś. Praca jest momentami bardzo stresująca. Warto wiedzieć, że firmy bukmacherskie jak STS czy Betfan naciskają na analityków, by ci błyskawicznie wystawiali kursy.

Nie da się bowiem ukryć, że wtedy można liczyć na większą liczbę zawartych zakładów. To zaś przekłada się na zarobki danego podmiotu z tej branży… Musisz bowiem wiedzieć, że firmy bukmacherskie generują zyski tak naprawdę na każdym zakładzie. Niezależnie od końcowego wyniku. Duża w tym rola właśnie profesjonalnego analityka. Chodzi bowiem o to, by w zależności od zainteresowania konkretnymi zakładami zmieniać notowania. Wtedy Polscy bukmacherzy będą na plusie niezależnie od tego, czy wygra gospodarz czy gość. Jeszcze większa presja dotyczy zaś wystawiania oraz modyfikowania kursów w trybie live.

Praca w firmach bukmacherskich jest specyficzna…

Tutaj nie ma tak, że pracuje się od poniedziałku do piątku, od 08:00 do 16:00, a potem jest weekend i dwa dni wolnego. Jeśli interesuje Cię taka forma, to firmy bukmacherskie nie są dla Ciebie. Większość wydarzeń sportowych odbywa się bowiem w czasie weekendów. Poza tym należy nastawić się na pracę wieczorami lub nawet w godzinach nocnych. Na wolne można liczyć wtedy, kiedy nie są rozgrywane żadne wydarzenia sportowe z danej dyscypliny. Na to także trzeba być zatem przygotowanym.

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher
Bukmacherhttps://graszonline.pl
Legalne gry hazardowe online u Polskich bukmacherów w internecie. Betgames STS to gry karciane jak poker online, bakarat czy wojna. TVBet to popularna usługa z grami hazardowymi jak Blackjack czy poker internetowy.
superbet bonusy za darmo

Podobne do: Praca u bukmachera – ile można zarobić pieniędzy?

Czym są kursy bukmacherskie i jak powstają?

Każdy typujący w swojej przygodzie z zakładami bukmacherskimi w końcu dochodzi do momentu, w którym zastanawia się, czy...

Jakie zalety mają aplikacje mobilne bukmacherów?

Bukmacherskie aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego...

Jakie systemy bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Systemy bukmacherskie są popularnym narzędziem, które pomagają graczom obstawiać zakłady i zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas typowania...

Cashback do 1000 złotych – oferta w PZBuk

Większość działających w naszym kraju bukmacherów - a raczej wszyscy - promocji swoich usług upatruje w dobrze skrojonej...