Poker online w Polsce – legalny czy nie?

Data:

Miliony dolarów każdego dnia przemieszczają się pomiędzy kontami graczy i kasyn z całego świata. Uwielbiamy grać, bo wiemy, że wygrać może dosłownie każdy – w tym my sami. Czy w Polsce poker online jest legalny? 

poker online w polsce
Poker online w Polsce – legalny czy nie?

Czym jest poker? 

Najprościej rzecz ujmując, poker to gra karciana, w ramach której podstawowym celem każdego z graczy jest wygranie maksymalnie dużej sumy pieniędzy od pozostałych przeciwników. Gra rozgrywana jest jedną talią, składającą się z 52 kart w skład której wchodzą 4 Asy, 4 Króle, 4 Damy, 4 Walety i po 4 karty liczby od 2-10. Każda karta jest unikalna. Posługując się przykładem, każdy z asów jest w innym kolorze. Kolory występujące w pokerze to pik, trefl, karo i kier. Gra w pokera odbywa się na wyznaczonych do tego stołach, które zwykle mieszczą nie więcej niż 9 graczy. 

Celem każdego rozdania jest skompletowanie maksymalnie wysokiego układu kart. Jeżeli Twój układ będzie najwyższy spośród wszystkich układów grających na koniec partii – wygrywasz całą pulę. Inną opcją na wygrywanie jest blef – próba „okłamania” przeciwnika, starając się by uwierzył, że mamy mocniejszy układ od niego. 

Najpopularniejszą formułą pokera na świecie i w Polsce jest No Limit Holdem Poker. W tej odmianie każdy z grających otrzymuje po dwie karty własne, które wraz z kartami wspólnymi mają stworzyć maksymalnie wysoki układ. Przejdziemy teraz do omówienia po krótce siły układów w pokerze. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Układy w pokerze.

Oto układy występujące w grze w pokera, ułożone w kolejności od najsilniejszego do najsłabszego: 

Poker królewski – karty od asa do dziesiątki w jednym kolorze. 

Poker — pięć kart ułożonych po kolei, w jednym kolorze.

Kareta — cztery karty przedstawiające tą samą figurę/liczbę.

Full — to kombinacja złożona z trzech kart przedstawiających tą samą figurę/liczbę oraz jednej pary. 

Kolor — pięć kart w tym samym kolorze – ich kolejność nie ma znaczenia

Strit — pięć kart w różnych kolorach, ułożonych po kolei. 

Trójka — trzy karty przedstawiające tą samą figurę/liczbę. 

Dwie pary — dwa komplety dwóch kart przedstawiających tą samą figurę/liczbę. 

Para — dwie karty przedstawiające tą samą figurę/liczbę. 

Jeżeli żaden z zawodników biorących udział w rozgrywce nie ma nawet pary, wygrywa gracz, który posiada najwyższą kartę. Najwyższą kartą jest As, później Król, Dama, Walet i kolejne liczby od 10 do 2. 

sts co wpisać przy rejestracji
Kod promocyjny w STS na darmowe bonusy bez depozytu

Poker online w Polsce – czy jest legalny? 

Legalność pokera w Polsce regulowana jest przez Art.6 ustawy hazardowej z 2017 roku. W wymienionej ustawie możemy przeczytać: „Gra w pokera może być organizowana w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry w następujący sposób” Czytając dalej możemy się dowiedzieć, że:  „W kasynie dopuszczalne są gry, jeżeli regulamin gry w pokera został uprzednio zaakceptowany przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz: a) gra jest prowadzona przez uprawnionego pracownika, a gracze grają przeciwko kasynu albo b) w formie turnieju gry w pokera jeżeli uczestnicy grają między sobą, a liczba uczestników wynosi co najmniej 10 osób oraz dokonano zgłoszenia organizacji takiego turnieju dyrektorowi izby administracji skarbowej właściwemu ze względu na miejsce urządzania turnieju gry w pokera” 

Ustawa dopuszcza również możliwość odbywania się turniejów w Polsce organizowanych poza kasynem. Okazuje się, że gra poza kasynem może odbywać się wówczas gdy: „Uczestnicy turnieju gry w pokera grają między sobą, a liczba uczestników turnieju wynosi co najmniej 10 osób, dokonano zgłoszenia takiego turnieju gry w pokera dyrektorowi izby administracji skarbowej właściwemu ze względu na miejsce urządzania turnieju gry w pokera, regulamin turnieju gry w pokera został uprzednio zaakceptowany przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, podmiot urządzający turniej gry w pokera jest obowiązany zainstalować w miejscu organizacji gry system audiowizyjny…”

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Co oznaczają te ustalenia w praktyce? Organizacja gier pokerowych w Polsce jest teoretycznie możliwa, ale w praktyce bardzo znacznie utrudniona. W większości przypadków nie mamy możliwości wziąć udziału w turniejach pokerowych, skonstruowanych analogicznie do tych, które spotkać można na całym świecie. Zamiast tego oferowana jest gra w pokera z krupierem, która przypomina pokera niestety tylko z nazwy. Nie ma ona za wiele wspólnego z dynamiką gry, kiedy zamiast pracownika kasyna mamy na przeciw siebie graczy, z którymi prowadzimy rozgrywkę. 

W Polsce można organizować turnieje, które odpowiednio wcześnie zostały zgłoszone do izby administracji skarbowej. Od zebranej w turnieju puli odprowadzony musi zostać dodatkowy podatek. Ten podatek powiększony o opłaty, które musi uiścić każdy z grających na rzecz organizatora sprawia, że granie w pokera w Polsce jest obecnie możliwe, ale raczej średnio opłacalne. Koszty pochłaniają zdecydowaną część puli nagród, które często mają postać nagród rzeczowych. Nie trudno się domyślić, że taki sposób gratyfikowania zwycięstwa jest daleki od optymalnego. Wygrana w postaci nowej mikrofalówki nie jest dla wszystkich tak atrakcyjna, jak wygrana 500 złotych, szczególnie gdy u siebie w domu mamy już dwie mikrofalówki.

Pewnie zastanawiasz się, czy zorganizowanie turnieju ze znajomymi w domowym zaciszu jest legalne. Jeżeli w puli znajdą się jakiekolwiek pieniądze, każda forma prywatnej gry, niezarejestrowanej w izbie administracji skarbowej postrzegane są jako nielegalne z perspektywy prawa. 

superbet z bonusem bez depozytu
Kod promocyjny BETONLINE na freebet 34 PLN w Superbet Polska

Poker online w Polsce – legalny czy nie? 

Bardzo podobnie jak z pokerem rozgrywanym na żywo sytuacja wygląda w przypadku pokera online. Legalna gra w pokera online jest w Polsce znacznie ograniczona. W dalszej części artykułu dowiesz się o sprawdzonych serwisach na których możesz legalnie zagrać w pokera. Organizatorzy legalnego pokera online mają w ofercie szeroki wybór gier, jednak we wszystkich przypadkach – nie jest to gra z innymi graczami, a z kasynem. W każdej rozgrywanej partii naszym przeciwnikiem jest kasyno. Zajmiemy się teraz analizą oferty gry w pokera online w poszczególnych serwisach bukmacherskich. Którzy najlepsi bukmacherzy mają w ofercie gry hazardowe przez internet?

STS Betgames – legalne gry karciane

Pierwszym legalnym polskim bukmacherem, który posiada w swojej ofercie możliwość gry w pokera online, jest znany chyba wszystkim STS. Do wzięcia udziału w rozgrywce potrzebne będzie nam konto na stronie internetowej www.STS.pl (z kodem BETONLINE 29 PLN bez depozytu!). Kiedy spełnimy ten warunek, należy wybrać interaktywny przycisk „Betgames” znajdujący się u góry ekranu. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do strony, na której na żywo odbywa się rozgrywka pokera online. Na podglądzie video widzimy krupiera, który rozkłada po dwie karty na każde z sześciu stanowisk. Kiedy karty zostaną rozłożone, gracze mają możliwość postawić zakład na wybrane stanowisko. Żeby wygrać taki zakład, karty na wybranym stanowisku muszą okazać się wygrywającą ręką po rozłożeniu pięciu kart wspólnych.

Wszystkie zasady dotyczące starszeństwa układów i siły kart opisane we wcześniejszej części tekstu mają zastosowanie w grze poker online STS. Schemat gry oparty jest na zasadach gry No Limit Holdem. Oprócz dokonania zakładu na zwycięskie stanowisko gracze mogą postawić swoje pieniądze na to, jaka kombinacja okaże się najmocniejszą wśród wszystkich okazanych w danej partii. 

sts betgames legalny poker online
Legalny poker online w STS Betgames

STS wyróżnił się na rynku polskich legalnych bukmacherów jako pierwsza w kraju strona, która umożliwiła graczom z Polski granie w pokera online z polskojęzycznym krupierem. W trakcie rozgrywki krupier pozostaje w ciągłej integracji z grającymi, dzięki czemu czas spędzony na grze może być świetną rozrywką. Gra na polskim stole pokera online na platformie STS odbywa się codziennie, praktycznie przez cały dzień. Nieustająca akcja przyciąga wielu graczy, którzy mogą prowadzić dyskusje na wspólnym czacie między sobą oraz zadawać pytania krupierowi. Po każdym rozdaniu prezentowani są najlepsi zwycięzcy poprzednich rund. 

STS oprócz pokera online oferuje możliwość gry w wojnę i bakarat online. Rozgrywki przebiegają analogicznie do gry w pokera online. 

Fortuna BetOnGames – poker online, Blackjack i inne gry hazardowe 

Kolejnym w Polsce legalnym bukmacherem, który umożliwia gra w pokera online, jest Fortuna online. Cała rozgrywka wygląda analogicznie do tej, której możemy doświadczyć na platformie STS. Krupier rozdaje karty, a gracze w tym czasie mogą stawiać zakłady. Podobnie jak w przypadku oferty STS w Fortunie dostępną grą jest Poker Texas Holdem. Zanim krupier rozda karty, zawodnicy mają możliwość postawienia pierwszych zakładów na każdą z 6 dostępnych pozycji. Gdy krupier skończy rozdawać karty na wyznaczone pozycje, gracze mają możliwość postawienia kolejnego zakładu. Sytuacja zmienia się z każdą kartą, dlatego w trakcie gry bardzo ważna jest ciągła czujność. Ostatni zakład gracze mogą postawić, gdy wyłożone zostaną trzy pierwsze karty. Zakłady zostają zamknięte, a krupier wykłada pozostałe dwie karty. W Fortunie możemy stawiać zakłady poboczne, takie jak choćby kolor zwycięskiego układu. 

Pełna oferta gier karcianych na stronie www.eFortuna.pl. Z kodem „BETONLINE” dodatkowo 20 PLN jako zakład bez ryzyka.

TOTALbet

TOTALbet to jeszcze inny polski legalny bukmacher, który umożliwia legalne gry hazardowe w tym grę w pokera online. Podobnie jak w przypadku oferty STS i Fortuny, na podglądzie video widzimy krupiera, który rozkłada karty na sześć stanowisk. Gracze mogą obstawiać zakłady na rodzaj kombinacji, który okaże się zwycięski. Dużo częściej na stole pojawi się jedna, czy dwie pary, niż kareta, dlatego stawki oferowane na poszczególne kombinacje różnią się między sobą. TOTALbet wyróżnia się na tle konkurencji możliwością gry w blackjacka. Stół prowadzony jest w języku polskim, co znacznie ułatwia interakcję i stwarza możliwość do zadania pytania dotyczącego zasad rozgrywki.  

STS z kodem BETONLINEBonus
Bonusy za depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

ForBET

Ostatnim polskim legalnym bukmacherem oferującym możliwość gry w pokera online jest ForBET. Na tej platformie mamy możliwość zagrać w pokera online, ale i również w blackjacka oraz wojnę. Gra toczy się nieprzerwanie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W ramach platformy ForBET mamy możliwość obstawiania zwycięskiej kombinacji, koloru wygrywającego układu, a także łączną wartość dwóch kart. Jedynym mankamentem oferty ForBET na tle innych polskich legalnych bukmacherów jest brak polskojęzycznych krupierów. Cała gra prowadzona jest w języku angielskim. 

 

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher
Bukmacherhttps://graszonline.pl
Legalne gry hazardowe online u Polskich bukmacherów w internecie. Betgames STS to gry karciane jak poker online, bakarat czy wojna. TVBet to popularna usługa z grami hazardowymi jak Blackjack czy poker internetowy.
superbet bonusy za darmo

Podobne do: Poker online w Polsce – legalny czy nie?

Czym są kursy bukmacherskie i jak powstają?

Każdy typujący w swojej przygodzie z zakładami bukmacherskimi w końcu dochodzi do momentu, w którym zastanawia się, czy...

Jakie zalety mają aplikacje mobilne bukmacherów?

Bukmacherskie aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego...

Jakie systemy bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Systemy bukmacherskie są popularnym narzędziem, które pomagają graczom obstawiać zakłady i zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas typowania...

Cashback do 1000 złotych – oferta w PZBuk

Większość działających w naszym kraju bukmacherów - a raczej wszyscy - promocji swoich usług upatruje w dobrze skrojonej...