Legalne gry hazardowe w Polsce – jakie i gdzie są dostępne?

Data:

Gry hazardowe z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Każda odmiana hazardu znajduje swoich amatorów, którzy decydują się zainwestować tu większą lub mniejszą część swych oszczędności, licząc na szczęście, bo przecież kto nie ryzykuje, ten w ostateczności nie pije szampana, parafrazując znany powszechnie cytat. 

legalne gry hazardowe online
Legalne gry hazardowe w Polsce – jakie i gdzie są dostępne?

Definicja gier hazardowych i ich rozumienie w polskim systemie prawnym

Słowo hazard co ciekawe pochodzi z języka arabskiego. Az zahr oznacza w języku polskim kostkę oraz grę w kości. To są bowiem początki hazardu w historii, a określenie powstało wówczas, gdy gra ta intensywnie rozwijała się właśnie w krajach arabskich. Wyraz jak obecnie wiadomo przyjął się na całym świecie. 

Istotą hazardu jest fakt, że wynik zależny jest tylko i wyłącznie od przypadku, nie da się go wcześniej przewidzieć, ani obliczyć. Wygraną natomiast są rzeczy materialne, ale najczęściej występującą nagrodą są w przypadku hazardu rzecz jasna pieniądze. Pieniądze, które trzeba wcześniej zainwestować, zawrzeć określony rodzaj zakładu i liczyć na związane z całkowitą losowością szczęście. 

W systemie prawnym, który obowiązuje na terytorium Polski obowiązuje ustawa o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 roku. Konkretnie artykuł drugi niniejszego aktu prawnego stanowi, że grami losowymi są gry, w tym urządzane przez sieć Internet, o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wyniki w szczególności zależy od przypadku. Ustawa wymienia szereg tego rodzaju gier. Należą do nich między innymi:

 • gry liczbowe – wygraną uzyskuje się tu poprzez wytypowanie liczb, znaków lub innych wyróżników, a kwota wygranej zależy od wpłaconych stawek,
 • loterie pieniężne – uczestnik bierze udział poprzez nabycie losu lub innego dowodu potwierdzającego udział w grze,
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet
 • różne formy gry w bingo, loterii audiotekstowych, telewizyjnych, czy radiowych.

Ustawa o grach hazardowych w Polsce również mówi, że gry hazardowe to również zakłady o wygrane pieniężne lub rzeczowe polegające na wytypowaniu wyniku sportowego, bądź zaistnienia różnych zdarzeń, w tym związanych z wydarzeniami w sportach wirtualnych. Ponadto do gier hazardowych wliczane są wszelkie inne czynności, które w końcowym rozrachunku mogą oznaczać jakąś określoną wygraną dla uczestnika, w tym gry karciane, czy gry na automatach.

Powyżej zaprezentowane przykłady wskazują, że grając w zakłady bukmacherskie oferowane przez na przykład Totalizator Sportowy, stajemy się uczestnikami gry hazardowej. Podobnie wygląda to wśród słuchaczy radioodbiorników, bądź telewidzów, którzy wysyłają sms-y lub dzwonią pod wskazane numery telefonów w loteriach, które przecież losowo dają szansę na różnego rodzaju wygrane. Ale czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie! Jeżeli uczestnik podchodzi do możliwości gry z głową, nie inwestując w gry więcej, niż powinien, to gra jest wyłącznie dobrą zabawą, a to jest główny cel przecież każdej rozrywki człowieka, w tym również jeżeli chodzi o kwestie związane z hazardem. 

Legalne gry hazardowe w Polsce – gdzie dostępne online? 

Gier hazardowych w Polsce jest dostępnych bardzo dużo. Niestety mimo licznych kontroli, coraz szerszych możliwości weryfikacyjnych określonych dostawców tego rodzaju usług, zdarzają się przypadki, że określone przedsiębiorstwo nie jest w Polsce instytucją, która działa w zgodzie ze stanowioną w kraju literą prawa. Nielegalne gry hazardowe nie są odpowiednio sprawdzone przez polskie służby i chociażby opodatkowane. Dla gracza oznaczać to może utratę zainwestowanych pieniędzy niezależnie od określonego wyniku gry, ale też inne konsekwencje, jak wypłynięcie danych osobowych, uzyskanie przez nieznane osoby dostępu do rachunków bankowych lub innych możliwości, które negatywnie wpłyną na takiego gracza. Mogą spowodować również, szczególnie w przypadku, kiedy ten jednak wygra określone pieniądze kłopoty na drodze prawnej w Polsce, związane właśnie z nieodprowadzeniem odpowiedniego podatku od wygranych z gier hazardowych, które regulują odpowiednie kodeksy prawne. 

superbet z bonusem bez depozytu
Kod promocyjny BETONLINE na freebet 34 PLN w Superbet Polska

Legalne działalności oferujące usługi związane z grami hazardowymi na terytorium Polski muszą mieć wydane odpowiednio wystawiane w tym celu zaświadczenie, które przygotowywane jest przez Ministerstwo Finansów. Legalne firmy dają pewność i gwarancję dotyczącą bezpieczeństwa związanego z danymi osobowymi gracza, ale też bezpieczeństwo finansowe i dostępowe. Bonusy powitalne bez ryzyka ubezpieczają od strat finansowych. Na powyższe pozwala gra wyłącznie u certyfikowanych firm, których bazę posiada wspomniane Ministerstwo Finansów. Dostępny jest dla każdego na stronie internetowej powyższego ministerstwa. 

Jeżeli chodzi o bukmacherów, a więc firm specjalizujących się w organizowaniu oferty dotyczącej gier losowych, stosowne licencje w Polsce mają obecnie dwadzieścia trzy różne działalności. Należą do nich takie firmy bukmacherskie jak:

 • Totolotek Zakłady Bukmacherskie,
 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie,
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie,
 • eTOTO Zakłady Bukmacherskie,
 • forBET Zakłady Bukmacherskie,
 • SuperBet Zakłady Bukmacherskie,
 • TOTALbet Zakłady Bukmacherskie,
 • PZBuk Zakłady Bukmacherskie,
 • BetFan Zakłady Bukmacherskie,
 • Betclic Zakłady Bukmacherskie,
 • eWinner Zakłady Bukmacherskie,
 • Millenium Zakłady Bukmacherskie,
 • STS Zakłady Bukmacherskie.

Każda z wyżej przedstawionych firm, zgodnie z przepisami obowiązującym w Polsce stosuje własny system zabezpieczeń i organizacji gry w sposób odpowiedzialny. Dotyczy to przede wszystkim ochrony przed nadmiernym ryzykiem hazardowym, a chronią takie odpowiednie limity czasowe, a także finansowe przeznaczone na grę w określonym przedziale czasowym. Wszelkie oferowane przez powyższe podmioty bonusy, premie, czy nagrody są w pełni legalne i oferują zgodne z przepisami prawnymi profity przysługujące ich użytkownikowi. 

sts co wpisać przy rejestracji
Kod promocyjny w STS na darmowe bonusy bez depozytu

Bukmacherzy sportowi, to obok związanego z Totalizatorem Sportowym organizującym gry liczbowe w kraju, wiodące rozwiązanie z zakresu gier hazardowych. Jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Najdłużej legalnie działającym przedsiębiorstwem oferującym tego typu usługi jest tu firma o nazwie Fortuna Zakłady Bukmacherskie. W Polsce działa już od 1996 roku, dawniej działalność nosiła nazwę Profesjonał. Również jako pierwsi w Polsce otrzymali odpowiednią zgodę jako bukmacher na prowadzenie swojej działalności i jej szerzenie poprzez kanały internetowe. Skorzystać z ich usług można legalnie w punktach stacjonarnych w jednej z kilkuset placówek, które rozmieszczone są na całym terytorium Polski, jak również na stronie internetowej, bądź poprzez aplikację mobilną wysoko ocenianą przez ich użytkowników. Przede wszystkim aplikacja ceniona jest za prostotę funkcji, wysokiej klasy intuicyjność rozwiązań systemowych i jej bezawaryjność podczas użytkowania nawet przez wielu typerów jednocześnie.

STS z kodem BETONLINEBonus
Bonusy za depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Nie jest to jednak największy bukmacher działający w Polsce, ponieważ tytułem tym może pochwalić się w naszym kraju firma, która świadczy swoje usługi pod szyldem STS Zakłady Bukmacherskie. Działalność swoją rozpoczęła rok później niż Fortuna, ponieważ w roku 1997, natomiast również w roku 2012 otrzymała zgodę na zawieranie zakładów nie tylko stacjonarnie, ale również w Internecie. Zakłady związane ze sportem i wydarzeniami stanowią ponad połowę wszystkich, zawieranych wśród bukmacherów działającym na terytorium Polski.

Ten ogromny sukces możliwy jest dzięki wielu otwartym punktom stacjonarnym w różnych zakątkach kraju, ale przede wszystkim dzięki stale rozwijającej się ofercie internetowej, która prezentowana jest dla graczy rejestrujących się na stronie STS lub poprzez atrakcyjnie wyglądającą i dobrze przygotowaną aplikację skierowaną dla urządzeń mobilnych. Oferta dotyczy zarówno wydarzeń dziejących się w rzeczywistości, ale też stale powiększana jest oferta związana z możliwościami zawierania zakładów z tytułu sportów wirtualnych. 

Obecnie niemal każdy legalnie działający w Polsce bukmacher może pochwalić się ofertą skierowaną do internautów. To bardzo upraszcza grę, dostęp do bonusów, promocji, czy aktualnej oferty. Rozwój sportów w świecie wirtualnym również korzystnie wpłynął na ten stale utrzymujący się trend, przyciągający coraz większe rzesze typerów właśnie tu. Ciekawe analizy, wywiady, przykładowe zakłady nie byłyby możliwe wyłącznie w stacjonarnych punktach, a fora internetowe działające w ramach aplikacji pozwalają na swobodną wymianę myśli związanych z obecnie dziejącymi się sytuacjami w świecie sportu, ale też dają możliwość szybkiego podzielenia się z innymi fanami tego typu atrakcji swoimi pomysłami na zawarcie zakładów, czy też już osiągniętymi wygranymi z tego tytułu. 

legalne gry hazardowe sts
Betgames STS – legalne gry karciane online w Polsce

Dzięki regulacjom prawnym, które zostały wprowadzone w Polsce, udało się pozbyć większości firm zarejestrowanych poza granicami kraju, w tak zwanych rajach podatkowych na Malcie, czy też w Gibraltarze. Powoduje to z jednej strony większe wpływy z gier hazardowych do budżetu Skarbu Państwa, ale z drugiej też możliwość większej kontroli zapewniającej wspomniane wcześniej bezpieczeństwo związane z korzystaniem z takich usług przez użytkowników tego rodzaju rozrywki, a więc graczy. 

Państwo polskie ma monopol na organizowanie zabawy związanej z kasynem internetowym. W imieniu Skarbu Państwa zarządza nim Totalizator Sportowy, a istnieje pod nazwą TotalCasino. Jest to jedyne legalne kasyno internetowe działające na obszarze Polski. Poza tym wspomniany Totalizator Sprostowy to stale powiększająca się oferta związana z grami liczbowymi. Od pewnego czasu to nie są już tylko punkty stacjonarne przyciągające szczególnie podczas większych kumulacji ludzi, próbujących spotkać szczęście na swojej drodze w postaci dużej wygranej, ale też zakłady zwierane poprzez ich stronę internetową. Podobnie jak w przypadku bukmacherów, ułatwia to podjęcie decyzji o grze, ale również wymagane są przepisami prawnymi zapisy, które przedstawiają graczowi towarzyszące tej rozrywce niebezpieczeństwa związane z nieodpowiedzialną grą, szczególnie poprzez inwestycję zbyt dużych kwot. 

Warto pamiętać, że wszelkie gry hazardowe są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. 

5 / 5. Ocen: 3

Bukmacher
Bukmacherhttps://graszonline.pl
Legalne gry hazardowe online u Polskich bukmacherów w internecie. Betgames STS to gry karciane jak poker online, bakarat czy wojna. TVBet to popularna usługa z grami hazardowymi jak Blackjack czy poker internetowy.
superbet bonusy za darmo

Podobne do: Legalne gry hazardowe w Polsce – jakie i gdzie są dostępne?

Czym są kursy bukmacherskie i jak powstają?

Każdy typujący w swojej przygodzie z zakładami bukmacherskimi w końcu dochodzi do momentu, w którym zastanawia się, czy...

Jakie zalety mają aplikacje mobilne bukmacherów?

Bukmacherskie aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego...

Jakie systemy bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Systemy bukmacherskie są popularnym narzędziem, które pomagają graczom obstawiać zakłady i zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas typowania...

Cashback do 1000 złotych – oferta w PZBuk

Większość działających w naszym kraju bukmacherów - a raczej wszyscy - promocji swoich usług upatruje w dobrze skrojonej...