Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych, żeby wygrać?

Data:

Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych online, żeby wygrać pieniądze? Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: „Z głową”! Dosłownie! Jeśli chcesz, by twoje obstawianie w zakładach bukmacherskich przynosiło ci zyski, musisz podejść do obstawiania meczów z dystansem, namysłem i bez nadmiernych emocji. Często jest to o tyle trudne, że sport to właśnie przede wszystkim emocje. Im mniej jednak będzie w tobie z kibica, a więcej z typera, szanse na sukcesy zdecydowanie poszybują w górę.

jak obstawiać mecze w zakładach
Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych, żeby wygJak obstawiać mecze w zakładach sportowych, żeby wygrać?rać?

Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych? – krok po kroku

To, jak obstawiać mecze doskonale wiedzą dokładnie osoby, które miały już wcześniej do czynienia z zakładami wzajemnymi. Jeśli jednak jesteś początkującym typerem, naturalnym jest, że cały ten proces może być dla Ciebie czymś nowym i nie do końca znanym. Jak zatem zawrzeć swój pierwszy zakład? Okazuje się, że nie jest to trudne, a legalni bukmacherzy online postarali się o to, by odbywało się to w sposób szybki, czytelny i pozwalający na rozsądne wydawanie własnych środków na typowanie.

 1. Znajdź bukmachera dla siebie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest właśnie znalezienie bukmachera. W naszym kraju aktywnie działa kilkanaście firm przyjmujących zakłady bukmacherskie – obiektami Twojego zainteresowania powinni być wyłącznie Ci, którzy działają w pełni w zgodzie z polskim prawem. Przydatny dla Ciebie może się okazać spis legalnych bukmacherów. Pamiętaj, aby buk dawał Ci możliwość obstawiania tego, co chcesz obstawiać. Wyborowi bukmachera poświęciliśmy wiele wpisów w naszym serwisie internetowym.
 2. Dokonaj rejestracji u tego właśnie bukmachera. Rejestracja zmusza Cię do podania nie tylko danych dostępowych (login, e-mail, hasło), ale też kilku danych osobowych (PESEL, adres zamieszkania, źródło środków przeznaczanych na zakłady). Są to wymagania naturalne. Pamiętaj, by podać prawdziwe dane. W czasie rejestracji możesz wykorzystać w Fortunie, STS, ale i na przykład u bukmachera Betfan kod promocyjny, jak również sięgnąć po bonus powitalny. Obie te opcje pozwolą Ci bezpłatnie zwiększyć swój budżet na zakłady. Dodatkowe środki na pewno Ci się przydadzą – chociażby do budowania doświadczenia w typowaniu.
 3. Zasil własne wirtualne saldo. Aby móc obstawiać zakłady bukmacherskie, musisz zasilić swoje wirtualne konto prawdziwymi środkami finansowymi. O tym, jak zarządzać własnym budżetem piszemy poniżej – mając na uwadze to, że wiele bonusów jest uzależnionych od kwoty pierwszej wpłaty, nie spiesz się z jej dokonaniem i dokładnie określ jej wysokość.
 4. Znajdź spotkanie, które Cię interesuje. Wszyscy legalni bukmacherzy online przedstawiają swoją ofertę z podziałem najpierw na dyscypliny, potem na rozgrywki, a dopiero później na mecze. Znajdź taki, który Cię interesuje – pamiętaj, że u większości buków możesz obstawiać mecze na żywo.
 5. Wybierz rynek i określ stawkę. Twoje zakłady sportowe nie muszą dotyczyć wyłącznie tego, który z zespołów (lub zawodników) wygra konkretny mecz. Wybierz zdarzenie, na które chcesz postawić (może to być na przykład ilość żółtych kartek, dokładny wynik czy też strzelec bramki) i dodaj go do kuponu (klikając go). Ostatnim krokiem jest podanie stawki – buk automatycznie obliczy, ile będziesz mógł zyskać na poprawnym zakładzie. Zaakceptuj kupon i… to wszystko. Właśnie zawarłeś swój pierwszy zakład.  
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Po przejściu przez każdy z powyższych kroków, pozostanie Ci tylko czekać na to, aż zakład zostanie rozwiązany. Pamiętaj, że praktycznie wszystkie firmy okupujące ranking bukmacherów 2023 proponują również swoje aplikacje mobilne. Jeśli zainstalujesz tę stworzoną przez buka, którego wybrałeś, poinformuje Cię ona o rozwiązaniu Twojego kuponu (ale nie tylko o tym).

Jak obstawiać mecze? – sprawy budżetowe

Praktycznie wszyscy działający w naszym kraju legalni bukmacherzy online (warto przejrzeć spis legalnych bukmacherów, by wiedzieć, jakich dokładnie ma się do dyspozycji) pozwalają na zawieranie zakładów nawet po stawce równej 1 zł. Jaki jednak budżet powinieneś sobie przygotować, by robić to w sposób satysfakcjonujący, ale i jednocześnie móc zdobywać doświadczenie i liczyć na jak najwyższe wygrane?

W tym konkretnym przypadku nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Wiele tutaj bowiem zależy od Twoich możliwości finansowych oraz tego, jaką część własnego budżetu domowego możesz przeznaczyć na “rozrywkę”. Musisz jednak wiedzieć, że zdecydowanie najwięcej z własnej kieszeni powinieneś wyciągnąć w momencie rejestracji u konkretnego bukmachera. Firmy bukmacherskie w naszym kraju proponują bowiem specjalne bonusy bukmacherskie dla osób dopiero rejestrujących się w ich obrębie. Nie mówimy tutaj o tym, że możesz wykorzystać w Fortunie czy STS kod promocyjny, gdyż ten nie jest uzależniony od wpłacanych środków. Chodzi nam przede wszystkim o bonus powitalny, który w każdym przypadku ma z nimi związek. Jako że można z niego skorzystać tylko raz, warto wykorzystać go do maksimum. Zwłaszcza że to on w większości przypadków jest najatrakcyjniejszą promocją, z jaką spotkamy się u rodzimych bukmacherów.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Dokonując wyliczeń własnego budżetu zawsze warto określić stawkę, po której masz zamiar grać. Zdecydowanie nie poleca się typowania za zbyt wysokie stawki w kontekście własnego budżetu. Nawet zakładów z “pewniakami” – sport bywa nieprzewidywalny. Znacznie lepiej jest więc postawić wiele kuponów po niższych stawkach. W ten sposób zdobędziesz więcej doświadczenia, a przy okazji zwiększysz własne szanse na sukces (polecamy czytać dalej – przedstawimy nasze spostrzeżenia na temat tego, jak obstawiać mecze, by odnosić w tym sukcesy). Pamiętaj, że wpłacana do bukmachera kwota nie powinna wpływać na Twoje codzienne życie. Zawsze więc uzależniaj jej wielkość od własnego rozsądku – polecamy dokonywać jej PRZED wypłatą, korzystając ze środków, które zostały po całym miesiącu.

Jak obstawiać mecze? – przydatne informacje

Choć samo obstawianie meczów jest czymś dość mało skomplikowanym, jako początkujący typujący powinieneś wiedzieć na jego temat kilka rzeczy. Pozwolą Ci one robić to bardziej świadomie i na pewno umożliwią bardziej skuteczne, opłacalne oraz rozsądne typowanie. Kilka tego typu informacji przekazujemy poniżej.

 • Nie musisz ograniczać się do jednego bukmachera. W Polsce możesz posiadać swoje konto nawet u wszystkich bukmacherów. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsi bukmacherzy online pozwalają na założenie wyłącznie jednego konta w obrębie ich serwisów bukmacherskich.
 • Zawsze korzystaj z bonusów bukmacherskich. Te rzeczywiście wpływają na budżet, jaki posiadasz na zakłady bukmacherskie. Nigdy jednak nie rób tego “na oślep”. Wszystkie promocje bukmacherskie wiążą się bowiem z koniecznością spełnienia określonych przez bukmachera warunków. Jeśli jednak obstawiasz w miarę regularnie, nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu.
 • W końcu będziesz musiał zweryfikować własne konto. Bukmacherzy internetowi również są zobowiązani do tego, by legitymować swoich klientów – w dosłownym tego znaczeniu. W końcu zatem będziesz im musiał podesłać skan lub zdjęcie obu stron swojego dowodu osobistego. Nie martw się – jeśli wybrałeś legalnego bukmachera, Twoje dane będą w pełni bezpieczne.
 • Aby obstawiać, musisz być pełnoletni. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to hazard, a ten jest w naszym kraju dostępny wyłącznie dla osób, które ukończyły już osiemnasty rok życia.
 • Ewentualne wygrane u bukmacherów wypłacisz tylko na swoje konto bankowe. Polskie prawo narzuca tę właśnie formę wypłacania środków.
sts nowy bonus powitalny
Dużo nowych bonusów w zakładach STS online

Typować możesz jedno zdarzenie, ale i kilka jednocześnie. W tym drugim przypadku możesz liczyć na znacznie zwiększone wygrane. Pamiętaj jednak, że na kuponach akumulacyjnych (zawierających więcej zdarzeń) każde zdarzenie musi zostać rozwiązane pozytywnie, aby zyskać jakąkolwiek wygraną. Jedna pomyłka to przegrana. Im więcej zdarzeń więc dodasz, tym większy bonus otrzymasz, ale i większe ryzyko podejmiesz.

Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych, żeby wygrać pieniądze? Wyłącz emocje, włącz myślenie!

Jeśli zamierzasz typować wyniki meczów, prawdopodobnie wiesz już sporo o piłce nożnej, interesujesz się przebiegiem rozgrywek, masz podstawy, aby poprawnie typować wyniki spotkań. Być może przyda ci się na początek kilka żelaznych zasad, które poniżej przedstawiliśmy. Obstawianie zakładów bukmacherskich może być na początku frustrujące, jednak znając zasady znacznie łatwiej wygrywać.

 1. Nie typuj wyników meczów drużyny, w której kibicujesz. Bądź co bądź, serce jest złym doradcą. To wspaniałe, że chcemy być z naszą ukochaną drużyną czy reprezentacją narodową na dobre i na złe, ale często może nam to przysłonić prawdziwy obraz spodziewanego wyniku. Ponieważ trudno zachować tutaj obiektywizm, lepiej w ogóle nie brać się za typowanie meczu ekipy w ukochanych barwach, zwłaszcza gdy za każdym razem wychodzi nam wygrana.
 2. Unikaj tworzenia tasiemców, czyli kuponów AKO, na których znajdzie się kilka lub nawet kilkanaście zakładów. Początkujący bukmacherzy często nie potrafią wybrać i wydaje im się, że mogą powiedzieć coś na temat każdego spotkania np. podczas tygodnia z Ligą Mistrzów i rozgrywkami krajowymi. W efekcie kursy często jak najwyższe, mnożone przez siebie, dają ekscytującą perspektywę złotego strzału. Najczęściej kończy się to złamanym kuponem, gdy wydaje się, że szczęście jest blisko – jeden lub dwa niespodziewane wyniki sprawią, że kupon nie wejdzie. Na początku warto ograniczyć maksymalną liczbę zakładów na kuponie AKO do dwóch maksimum trzech.
 3. Nie łap wielu srok za ogon. Warto na początku przygody z bukmacherką spośród wszystkich propozycji na ten dzień czy weekend wybrać jeden mecz, który dokładnie przeanalizujesz i znajdziesz jakąś wskazówkę potwierdzającą prawdopodobieństwo spełnienia się jakiegoś scenariusza. Wykonaj poprawną analizę meczu przed ustaleniem typu (tym bardziej przed obstawieniem go u bukmachera), a nie odwrotnie. Jeśli najpierw szukasz typów z przekonującym kursem, zadziała teoria samospełniającej się przepowiedni i nagle wszystkie argumenty zaczną cię przekonywać, że na pewno masz rację.
 4. Nie podkręcaj typów na siłę. Jeśli uznasz, że napastnik twojej ulubionej drużyny jest w super formie, drużyna zazwyczaj strzela dużo bramek w pierwszej połowie, a z najbliższym przeciwnikiem ma wyjątkowo korzystny bilans, obstaw wygraną, liczbę bramek plus dwa i pół lub że padnie gol pierwszej połowie. Jeśli ustawisz wygraną w HT ze zdobyciem więcej niż dwóch i pół bramki, znaczy to, że jesteś skłonny podejmować duże ryzyko i chcesz wyciągnąć ze zdarzenia więcej, niż się da. Najczęściej się nie da.
 5. Czytaj statystyki. Jest ich bardzo dużo, więc warto wybrać sobie niektóre z nich i specjalizować się w konkretnych rodzajach typów. Ilość rzutów rożnych (over/under), ilość bramek, a nawet wynik do 15 minuty meczu. I wiele, wiele innych. Jeśli będziesz wiedział, która drużyna gra wyłącznie skrzydłami i egzekwuje dużo rzutów rożnych, będziesz mógł typować poprawne zdarzenia.
 6. Nie zapominaj sprawdzić aktualności w drużynie. Kontuzje, zawieszenia za kartki i dyskwalifikacje, dyspozycja strzelecka, a nawet konflikty w drużynie czy lokalne podteksty – to wszystko pozwoli ci ocenić szanse obu ekip na osiągnięcie konkretnego wyniku. Nawet suma transferów, która właśnie biega po boisku czy historia klubu – wszystko może mieć znaczenie.
 7. Czytałeś o wielkich wygranych w bukmacherce? Można do nich dojść na dwa sposoby, dzięki wielkim pieniądzom na start lub szczęściu. Twoja droga powinna wyglądać inaczej. Regularne typy i obstawianie za rozsądne, najlepiej stałe stawki, z założeniem, że przegrane będą zdarzać się często. Dopiero po wcześniej ustalonym okresie, np. dwóch tygodniach lub miesiącu, dokonaj bilansu. Nastaw się, że wygrane w obstawianiu to właśnie saldo wygranych i przegranych zakładów na dłuższym dystansie.

Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych? Podsumowanie

Obstawianie meczów w naszym kraju jest czymś prostym, szybkim i intuicyjnym. Zadbali o to wszyscy działający legalnie bukmacherzy online, którym zresztą zależy na tym, by ich klienci mogli szybko obstawiać własne typy bukmacherskie. Wiedząc, jak to wszystko technicznie wygląda, koniecznie musisz zastanowić się nad tym, jak uczynić własne zakłady bardziej skutecznymi. W końcu nic nie przynosi tak dużej satysfakcji z zawieranych zakładów jak właśnie pochodzące z nich wygrane. Pamiętaj, że wiele w tym wszystkim zależy nie tylko od Twojego rozsądnego podejścia, ale i od doświadczenia. Nie zrażaj się więc po pierwszych przegranych, a zamiast tego staraj się znaleźć ich przyczynę. Zyskuj doświadczenie, a wyniki przyjdą z czasem.

Jak widzisz obstawianie w zakładach bukmacherskich online, wcale nie jest takie łatwe, jak się wielu wydawało. Oczywiście są gracze, którzy wygrywają na bukmacherce wielkie pieniądze, ale jednak większość ludzi przegrywa. Dlatego warto obstawiać mecze za tyle, ile jesteśmy w stanie przegrać.

5 / 5. Ocen: 22

Bukmacher
Bukmacherhttps://graszonline.pl
Legalne gry hazardowe online u Polskich bukmacherów w internecie. Betgames STS to gry karciane jak poker online, bakarat czy wojna. TVBet to popularna usługa z grami hazardowymi jak Blackjack czy poker internetowy.
superbet bonusy za darmo

Podobne do: Jak obstawiać mecze w zakładach sportowych, żeby wygrać?

Czym są kursy bukmacherskie i jak powstają?

Każdy typujący w swojej przygodzie z zakładami bukmacherskimi w końcu dochodzi do momentu, w którym zastanawia się, czy...

Jakie zalety mają aplikacje mobilne bukmacherów?

Bukmacherskie aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego...

Jakie systemy bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Systemy bukmacherskie są popularnym narzędziem, które pomagają graczom obstawiać zakłady i zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas typowania...

Cashback do 1000 złotych – oferta w PZBuk

Większość działających w naszym kraju bukmacherów - a raczej wszyscy - promocji swoich usług upatruje w dobrze skrojonej...