Czy gra online w zakładach bukmacherskich jest bezpieczne?

Data:

Nie ma na świecie rzeczy, której nadmiar byłby korzystny dla człowieka i jego zdrowia. Nawet przedawkowanie wody może doprowadzić do poważnych problemów. Nie inaczej jest oczywiście z zakładami bukmacherskimi. Tam, gdzie w grze pojawiają się pieniądze, zawsze jest pewne niebezpieczeństwo utraty kontroli nad sytuacją. Jeśli dodamy do tego element hazardu, którym charakteryzują się zakłady sportowe, to odpowiedź na postawione w tytule pytanie wydaje się być bardzo prosta. Większość osób odpowie pewnie, że obstawianie nie jest zbyt bezpieczne, bo może prowadzić do uzależnienia od szeroko rozumianego hazardu.

gra online u bukmachera
Czy gra online w zakładach bukmacherskich jest bezpieczne?

Z drugiej jednak strony „wszystko jest dla ludzi”, dlatego mądre korzystanie z możliwości, jakie przed swoimi klientami stawiają firmy bukmacherskie, nie musi prowadzić do żadnych negatywnych skutków, w tym najpoważniejszego, czyli uzależnienia. Opisując oferty firm bukmacherskich większość graczy i fachowców skupia się głównie na kwestiach sportowych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Jeśli chcesz zarobić na typowaniu wydarzeń sportowych, musisz się oczywiście skupiać na … sporcie. Co ciekawe bukmacherzy na swoich stronach internetowych zwracają się też bezpośrednio do graczy, poruszając temat uniezależnienia, a dokładniej pisząc sposobów na to, jak uniknąć utraty kontroli nad swoją grą i pieniędzmi, które się inwestuje.

Przyjrzymy się zatem przykładowym radom, które najlepsze firmy bukmacherskie umieszczają na swoich stronach internetowych. 

eWinner

 • Gracz ma możliwość ustawienia na swoim koncie limitów czasowych: dobowych i miesięcznych. Czas liczony jest od momentu zalogowania się na konto. W przypadku przekroczenia ustawionego przez gracza czasu bukmacher automatycznie zablokuje możliwość zawierania jakichkolwiek transakcji.
 • Klienci eWinner mogą również ustalić limit środków pieniężnych, który działa na podobnych zasadach co opisany powyżej limit czasowy.
 • Każdy gracz może również samodzielnie zawiesić swoje konto – na co najmniej 24 godziny. Wówczas nie można zawierać zakładów jednakowo na stronie internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji.
 • Poważnym krokiem, na który może zdecydować się każdy typer, jest samowykluczenie się z gry. Decydując się na takich ruch, zgadzamy się na zawieszenie konta na co najmniej 3 miesiące. Podjętej decyzji nie można cofnąć.
superbet z bonusem bez depozytu
Kod promocyjny BETONLINE na freebet 34 PLN w Superbet Polska

Superbet

Firma Superbet, która od kilku lat świadczy usługi na polskim rynku zakładów bukmacherskich również oferuje możliwość samowykluczenia oraz samozawieszenia od aktywności na swojej stronie.

 • Samozawieszenie przeprowadzone jest na wyraźną prośbę gracza i trwa co najmniej 24 H.
 • Samowykluczenie to dłuższy okres, który musi trwać nie mniej niż 3 miesiące. W tym czasie gracz nie ma możliwości zawierania zakładów.
 • Aby dokonać powyższych dwóch czynności, gracz musi napisać na adres: Customer.support@superbet.pl
 • Gracz z pozycji swojego konta może ustawić również limity: depozytów, obrotu oraz czasu gry. Pierwszy z wymienionych dotyczy oczywiście limitu kwoty, którą typer może doładować swoje konto. Limit obrotu związany jest z kwotą, którą możesz przeznaczyć na grę, z kolei ostatni – związany z limitem czasu – dotyczy tego, jaki czas możesz poświęcić na grę. Czas liczony jest od zalogowania się na konto.

STS

Na zakończenie przyjrzymy się kilku punktom, które w swoim regulaminie odpowiedzialnej gry zawarła jedna z czołowych firm bukmacherskich w Polsce – STS.

 • STS udostępnia każdemu graczowi zegar, na którym widnieje dokładny czas, liczony od momentu zalogowania się gracza.
 • Gracz musi samodzielnie ustawić na swoim koncie limity dzienne oraz miesięczne (środków przeznaczonych na grę oraz czasu spędzonego jako zalogowany gracz na stronie STS).
 • Firma STS zezwala również na samowykluczenie (na co najmniej 24h) oraz samozawieszenie (na co najmniej 3 miesiące) rozumiane jako świadomą decyzję dotyczącą limitów czasowych, które gracz narzuca na siebie.
STS z kodem BETONLINEBonus
Bonusy za depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Jak dokonać skutecznej samooceny? 

Bycie szczerym ze sobą samym to ważna umiejętność. Jeśli ją posiadasz, warto przeprowadzić rachunek sumienia pod kątem wychwycenia ewentualnych problemów z uzależnieniem lub ich wykluczeniu.  Przede wszystkim musisz dokładnie przeanalizować kwestie finansowe, które związane są z Twoim rachunkiem u bukmachera. Częstym problemem osób, które nie panują nad swoją grą, jest gra do ostatniego grosza, to znaczy tak długo, jak na koncie widnieć będą jakiekolwiek pieniądze. Tego typu zachowania łączą się często z chęcią szybkiego rewanżu za przegraną. Gracze, którzy mają problemy z hazardem, nie potrafią przyjąć do wiadomości, że przegrali. Zamiast spokojnego przeanalizowania popełnionych błędów tego typu typerzy jak najszybciej starają się nadrobić stracone pieniądze. W Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka ostrzegawcza, jeśli nie dość, że takie typy zachowania występują u Ciebie, i co gorsza, na potrzeby kolejnych kuponów zaczynasz pożyczać pieniądze. 

Zwróć również uwagę na to jak oprócz spraw finansowych wygląda Twoje życie towarzyskie. Osoby, które przez hazard zaczynają mieć problemy z najbliższą rodziną — kłótnie, brak rozmów z dziećmi lub partnerami, zawalanie podstawowych domowych obowiązków, to często wierzchołek góry lodowej. W ekstremalnie beznadziejnych przypadkach osoby, które straciły głowę dla zakładów bukmacherskich, przestają chodzić do pracy, przez co po pewnym czasie zostają z niej wyrzucani, co tylko nakręca kolejną spiralę problemów. Brak gotówki na dalszą grę sprawia, że hazardziści zaczynają pożyczać pieniądze, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na koniec warto poruszyć kwestię samej gry oraz pieniędzy, które trafiają na Twoje konto ze zwycięskich kuponów. Jeśli jesteś graczem, który ma zdrowe podejście do zakładów bukmacherskich, to znaczy traktujesz je jako rozrywkę, lub sposób na zarabianie pieniędzy z jasno wyznaczonym celem, to OK. Gorzej, jeśli grasz dla samej gry, a pieniądze, które udaje Ci się wygrywać, przeznaczasz na dalszą grę. Sam fakt dalszego inwestowania nie jest oczywiście niczym złym. Co więcej, jest to jeden ze sposobów na to, aby pomnażać kapitał, który gracz posiada na swoim koncie. Jeśli jednak za żadne skarby świata nie możesz zdecydować się na to, aby wypłacić część z zarobionych pieniędzy i wydać je na cele prywatne — bez znaczenia jakie, byleby nie miały związku z zakładami bukmacherskimi — to z całą pewnością musisz zrobić z samym sobą szczery rachunek sumienia. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że mimo umiejętności zarabiania pieniędzy, bawi Cię sam fakt gry, czyli po prostu hazard. A to niebezpieczna droga do tego, aby w pełni się uzależnić. Pewnego dnia bowiem możesz zacząć przegrywać. Niestety, ale znikające z konta pieniądze nie poprawią Twojej sytuacji. Skoro jesteś uzależniony od grania, będziesz robić wszystko, aby grać dalej. 

Słowem podsumowania: pamiętaj, że zakłady bukmacherskie mogą być świetną zabawą i sposobem na zarabianie pieniędzy. Grajcie jednak odpowiedzialnie. Powodzenia!

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher
Bukmacherhttps://graszonline.pl
Legalne gry hazardowe online u Polskich bukmacherów w internecie. Betgames STS to gry karciane jak poker online, bakarat czy wojna. TVBet to popularna usługa z grami hazardowymi jak Blackjack czy poker internetowy.
superbet bonusy za darmo

Podobne do: Czy gra online w zakładach bukmacherskich jest bezpieczne?

Czym są kursy bukmacherskie i jak powstają?

Każdy typujący w swojej przygodzie z zakładami bukmacherskimi w końcu dochodzi do momentu, w którym zastanawia się, czy...

Jakie zalety mają aplikacje mobilne bukmacherów?

Bukmacherskie aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego...

Jakie systemy bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Systemy bukmacherskie są popularnym narzędziem, które pomagają graczom obstawiać zakłady i zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas typowania...

Cashback do 1000 złotych – oferta w PZBuk

Większość działających w naszym kraju bukmacherów - a raczej wszyscy - promocji swoich usług upatruje w dobrze skrojonej...